Üye Girişi

Kullanıcı Adı :
Parola :
 


SIK SORULAN SORULAR

 
Aşağıda Av.tr Projesi ile ilgili olarak sık sorulan sorulara yer verilmiştir. Merak ettiğiniz diğer konular varsa 0(212) 343 09 00 nolu bilgi hattımızı arayarak veya bilgi@avtr.net adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

  Av.tr Projesi Nedir ?
  Neden Av.tr alan adı ?
  Av.tr alan adını kimler alabilir ?
  Hangi isimleri alabilirsiniz ?
  Türkiye Barolar Birliği Reklam Yasağı Yönetmeliği
  Gerekli evraklar nelerdir ?
  Neden AVTR.NET
  Gizlilik ve Güvenlik Şartları
  Ödemeler
  Web sitenizin oluşturulması
  E-Mail hesabınızın kurulumu
   
 
   
  Av.tr Projesi Nedir ?
  Bilgi ve iletişim teknolojilerinin böylesine önem kazandığı günümüzde, avukatların internet ortamının sağladığı avantajlardan uzak kalmaları düşünülemezdi.

Bu yaklaşımla Türkiye Barolar Birliği ve ODTÜ nün yürüttükleri çalışma sonucunda avukatların AV.TR uzantılı alan adı alabilmeleri, bu alan adları altında web sitesi açabilmeleri ve e-mail hesabı kullanabilmeleri için gerekli işlemler tamamlanarak [av.tr] projesi başlatılmış oldu.

   

   
  Neden Av.tr alan adı ?
  İnternetin haberleşme, bilgi iletimi ve paylaşımı konularında sağladığı bütün avantajlar bir kenera bırakılsa bile bir avukatın kartvizitinde yer alacak internet ve mail adresleri ile kazanacağı prestij yadsınamaz. Potansiyel müvekkil adaylarınızın özenle hazırlanmış web sitenize yapacağı bir ziyaret ile saygınlığınızı bir kat daha arttırabilirsiniz. Bunun yanında;

- Avukat lık Kariyerinizi, çalışmalarınızı ve büronuzu tanıtabilecek, arzu ettiğiniz tüm içeriği istediğiniz dillerde web siteniz üzerinden sunacaksınız.

- Web sitenizi yurt içi ve yurt dışında bulunan arama motorlarına kaydettirerek, internet üzerinden yapılan aramalarda erişilebilir bir avukat olacaksınız.

- Kendi alan adınız altında profesyonel mail hesabı (POP3) kullanabileceksiniz.

   

   
  Av.tr alan adını kimler alabilir ?
  AV.TR alan adı sadece avukatlık meslek grubuna yönelik bir uygulamadır.Bu sebeple AV.TR uzantılı alan adını sadece Türkiye Barolar Birliği 'ne kayıtlı avukatlar belirli prosedürlerin yerine getirilmesi sonucunda alabilirler.
Her avukat mensubu olduğu avukatlık bürosu veya avukatlık ortaklığının alan adı tahsisi alması yanında kendi adına da ayrıca alan adı başvurusu yapabilir.

   

   
  Hangi isimleri alabilirsiniz ?
  Av.tr alt alan adının tahsisi konusunda tek yetkili başvuru ve karar mercii Türkiye Barolar Birliği'dir. Avukatların alabilecekleri isimler TBB tarafından bazı kurallara bağlanmıştır. Bu kurallar çerçevesinde avukatların adları ve soyadları dikkate alınarak isim seçenekleri üretilmektedir.
Alan adlarının dağıtımı "önce gelen alır" prensibiyle yapılmaktadır. Baro Levhalarında kayıtlı avukatlar kontrol edildiğinde aynı isim ve hatta soyadlı birçok avukat bulunduğu görülmektedir. Bu bakımdan almayı düşündüğünüz alan adı sizden önce aynı adı veya soyadını taşıyan bir başkası tarafından alınabilir. Alabileceğiniz isimleri görmek ve gecikmeden başvurunuzu yapmak için tıklayın.

TBB tarafından belirlenen kuralları okumak için tıklayın.

   

   
  Türkiye Barolar Birliği Reklam Yasağı Yönetmeliği
  7 Eylül 2010 tarihinde Reklam yasağı yönetmeliğinde yeni düzenlemeler yapılmış ve Resmi gazetede yayınlanmıştır.
Avukatların web sitesi açma ve Sanal Ofis kullanımına olanak tanıyan yeni yönetmeliği okumak için tıklayın.

   

   
  Gerekli evraklar nelerdir ?
  Bu alan adı sadece Avukatlık meslek grubuna özgü olması nedeniyle AV.TR'nin tahsis ve işleyis kuralları belirlenmesi Türkiye Barolar Birligi'ne verilmiştir.
AV.TR alan adının tahsis edilebilmesi için bağlı bulunduğunuz baronun ve TBB'nin onayı gerekmektedir. AVTR.NET bu bürokratik işlemleri sizin için mümkün olan en kolay hale getirmiştir. Alan adınızın tescili için gerekli evraklar başvurunuzdan sonra en geç iki iş günü içerisinde size ulaştırılacaktır.

   

   
  Neden AVTR.NET
  AVTR.NET bu proje kapsamında sözkonusu bürokratik işlemlerin kolayca yürütülmesine olanak tanıyan bir çözüm sunmaktadır. İster sitemiz üzerinden online olarak ister telefonla başvurunuzu hızla sonuçlandırabileceksiniz.

AVTR.NET tarafından sunulan paket seçenekleri tam olarak anahtar teslim çözümlerdir. Belirtilen rakamlar dışında hiçbir ekstra maliyet çıkartılmaz.

   

   
  Gizlilik ve Güvenlik Şartları
  Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.

Avtr.Net kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

   

   
  Ödemeler
  Ödemelerinizi ister Kredi kartınızla isterseniz havale veya EFT ile yapabilirsiniz. Ödeme için kredi kartını seçmeniz durumunda kart bilgilerinizi online olarak 128 bit SSL korumalı ödeme sayfamızda güvenli bir şekilde girmeniz yeterli olacaktır. Havale veya EFT için iletişim sayfamızda bulunan hesap numaralarını kullanabilirsiniz

   

   
  Web sitenizin oluşturulması
  Süper Plan'a dahil olan hazır şablonlarımızı kullanarak web sitenizi oluşturmak ve güncellemek için başvurunuz esnasında belirlediğiniz kullanıcı adınız ve parolanızla www.avtr.net'e giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden "Web Sitesini Yönet" linkine tıklayarak web sitenizin yönetim paneline erişebilir ve buradan web sitenizi kolayca (teknik bilgiye ihtiyaç duymaksızın) düzenleyebilirsiniz.

Eğer web sitenizi hazır şablonları kullanmadan kendiniz hazırlayacaksanız veya bir başkasına hazırlatacaksanız dosya transferi yapabilmeniz için gerekli olan FTP erişim bilgileriniz kurulum aşamasında size bildirilecektir.

Eğer Özel tasarım yaptırmak isterseniz fiyat detayları için yetkililerimizle iletişim kurabilirsiniz.

   

   
  E-Mail hesabınızın kurulumu
  Alan adınız onaylandıktan sonra www.avtr.net'e kullanıcı adınız ve parolanızla giriş yaparak e-posta hesaplarınızı yönetebilirsiniz. Arzu ettiğiniz e-posta hesabını açabilir, silebilir, e-posta hesaplarınızın kotalarını dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Mail Hesaplarınızı bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı görmek için tıklayın.

 

   
   

 

.Av.Tr Uzantılı Alan Adı Sorgulama
...